Szachiści turniejem zakończyli rok szkolny

W dniach 14 - 16 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 miał miejsce turniej szachowy, sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Zakopane.

W zawodach rozgrywanych systemem pucharowym wystąpiło 32 zawodników. Najlepsi byli rozstawieni aż do fazy ćwierćfinału. Nie brakło niespodzianek : w pojedynku braci Wieczorków triumfował młodszy, Gabryś, w ćwierćfinale Mateusz Witek przegrał z Wisią Zuber, ten sam los zgotowała w półfinale Szczepanowi Słowikowi-Sułkowskiemu, który wcześniej pokonał Kubę Gródka. W finale najlepszy zawodnik sekcji szachowej Ernest Buczyłko wygrał po wyrównanej partii z Wisią Zuber. W meczu o trzecie miejsce Adam Bartczak pokonał Szczepana Słowika-Sułkowskiego.
Jak przystało na turniej kończący rok szkolny, wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy z biało-czerwonym paskiem. Teraz już wakacje czas zacząć, jak głosił napis na statuetkach dla najlepszej trójki !