Jubileuszowy turniej szachistów-juniorów za nami

W sobotę 21 października 33 szachistów z całej Małopolski wystartowało w zorganizowanym przez nasz Klub Zakopiańskim Turnieju Jubileuszowym.

Okazją były okrągłe rocznice : 90 lat Szkoły Podstawowej nr 1 i 25 lat Uczniowskiego Klubu Sportowego "Orły". Nasi szachiści godnie świętowali jubileusz Klubu : w pierwszej dziesiątce turnieju znalazło się ich pięciu. Najlepiej wypadł (nie po raz pierwszy) Ernest Buczyłko, zajmując z 5 pkt najniższy stopień podium. Był on jednak niepocieszony, gdyż kolejny raz zabrakło mu niewiele do zdobycia IV kategorii. Przed nim uplasowali się Krzysztof Kubus z Rabki (6 pkt) i Piotr Wojtas z Nowego Targu, który wygrał turniej z kompletem zwycięstw. Świetny występ zanotował Wojtek Folfas, który z wynikiem 5 pkt zajął 5 miejsce i uzyskał V kategorię. Trójka innych naszych graczy - Kuba Gródek, Wisia Zuber i Mateusz Witek - zamyka pierwszą dziesiątkę i ma powody do satysfakcji, gdyż Wisia uzyskała IV kategorię, a Mateusz zrealizował plan na ten turniej i zdobył wreszcie V kategorię. Ta sama sztuka udała się również innemu licealiście, który z racji wieku nie mógł wystąpić zimą w młodszej grupie Mistrzostw Podhala w Rabce, gdzie aż 6 naszych szachistów zdobyło V kategorię. Mowa o Adamie Worotniaku. Ponadto V kategorię zdobył najmłodszy uczestnik turnieju, Gabryś Wieczorek. To był dla niego bardzo dobry start - wywalczył 4 pkt i zajął 13 miejsce, tuż za bratem Rafałem. Ostatni z wygranych tego turnieju to Szymek Wnuk - 4 pkt dały mu 15 miejsce i V kategorię. W sumie więc 6 naszych zawodników zdobyło lub podwyższyło kategorię. Dzięki pozyskaniu licznych sponsorów, nagrody otrzymało dziesięciu najlepszych zawodników turnieju. Jutro kontynuacja zmagań w turniejach dorosłych. W Grupie B Adam Bartczak ma na razie 2 pkt po 4 grach.