Świąteczny turniej szachistów zakończony

Przez pięć kolejnych czwartków toczono rozgrywki w grupach średniozaawansowanej i zaawansowanej.

O ostatecznej kolejności decydowały gry w dniu 21 grudnia. W grupie średniozaawansowanej Kuba Słupkowski potwierdził, że rozwija się systematycznie i wygrywając w V rundzie zapewnił sobie pierwsze miejsce w turnieju. Na drugim znalazł się uchodzący jeszcze tydzień temu za głownego faworyta Marcin Starzyk. Na ostatnim miejscu podium stanął brat Kuby, Tymek Słupkowski.
W grupie zaawansowanej o pierwszym miejscu miały decydować mecze Adam Bartczak - Szczepan Słowik-Sułkowski i Ernest Buczyło - Mateusz Witek. Niestety, z powodu choroby grający czarnymi zawodnicy musieli poddać swoje partie walkowerem, więc kolejność sprzed tygodnia już nie uległa zmianie. Turniej wygrał Adam przed Ernestem, a trzecie miejsce zajął - po ciekawej i wyrównanej partii z Julkiem Dzierzęckim - Kuba Gródek.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i czekolady, a pierwsze trójki - puchary. Następny turniej, to już będą XXXIX MIstrzostwa Podhala w Rabce - zawody, w których rok temu zaczęły się znaczące sukcesy naszych najlepszych graczy.