Rabka - szczęśliwe miasto szachistów

To tam rok temu zaczęły się nasze sukcesy, w tym roku – kontynuacja !

W dniach 24-25 lutego rozegrano siedmiorundowe XXXIX Otwarte Mistrzostwa Podhala w szachach. Impreza ma dużą rangę : w turnieju A (35 graczy) wystartowało dwóch zawodników z tytułem FM (trzeci w kolejności po arcymistrzu i mistrzu międzynarodowym), kilku mistrzów krajowych i kandydatów na mistrzów. W turnieju B (52 graczy), gdzie rywalizowali głównie zawodnicy z kategoriami IV, III i II kobiecą, wielki sukces odniósł startujący pierwszy raz w życiu Leon Wierzbowski – zdobył 3 pkt i uzyskał od razu IV kategorię ! Nie on jedyny z naszych – w turnieju C (38 graczy, rocznik 2010 i młodsi) Szczepan Słowik-Sułkowski (V kat.) z pięcioma punktami zajął IV miejsce i uzyskał IV kategorię, podobnie jak Kuba Gródek (V kat.), który zajął V miejsce i również podwyższył kategorię. Ponadto obaj otrzymali nagrody pieniężne (odpowiednio 100 zł i 75 zł). W pierwszej dziesiątce mamy jeszcze na 8 miejscu Wojtka Folfasa i na 9 miejscu Gabrysia Wieczorka (obaj 4,5 pkt). To nie koniec sukcesów w turnieju C - trzech innych graczy zdobyło V kategorię : Tymek Słupkowski, Julek Dzierzęcki i Grzesiek Liczko. Jeśli dodamy, że następnym trzem zabrakło zaledwie 0,5 pkt do V kategorii, to widać, jak udany to był występ.
A z bardzo trudnego turnieju B nikt nie wraca z „pustymi rękami” : debiutująca Lena Mitraszewska wygrała jedną partię, a mogła wygrać jeszcze jedną, Adam Worotniak (V kat.) zdobył 2,5 punktu, najwyżej sklasyfikowany z naszych graczy (23 miejsce) Ernest Buczyłko (IV kat.) uzyskał 4 pkt.

Dziękujemy Pani Kindze Zuber, Panu Janowi Słowikowi-Sułkowskiemu i Państwu Wieczorkom za pomoc w sprawowaniu opieki nad grupą w trakcie turnieju.

Teraz przed naszą sekcją kwietniowy turniej w Nowym Targu. Przystąpimy do niego z 6 zawodnikami z IV kategorią i 10 z V kategorią. Nieźle, jak na półtora roku działalności :)